نقشه سایت تماس با ما

بیش از 2500 دانشمند جوان در سال 2021 به کار مشغول شده اند

گریگوری گوروف معاون وزیر علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه گفت: تا پایان سال 2021، 2551 دانشمند جوان به کار گرفته شده اند. گوروف خاطرنشان کرد که اولویت اصلی حمایت از دانشمندان جوان است.

 

گریگوری گوروف، در گفتگو با ریانووستی گفت:  در زمان همه گیری کرونا ما به عنوان وزارتخانه  مرتبط با دانشمندان به تقاضای استخدام فارغ التحصیلان پاسخ دادیم و از جمله برنامه ای را برای استخدام آنها در پست های پژوهشی و فن به طور مشترک راه اندازی کردیم و این برنامه مستمراً در حال انجام است. گوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی که برای دهمین کنگره سراسری شوراهای دانشمندان جوان اختصاص یافته گفت: تا پایان سال 2021، 2551 فارغ التحصیل جوان و دانشمند جوان به کار گرفته شدند. به گفته وی، امسال این وزارتخانه یک بررسی گسترده انجام داد و به این نتیجه رسید که باید موضوع اشتغال را به آزمایشگاههای پژوهشی متصل کرد.

وی ادامه داد: ما در وزارت علوم و آموزش علاوه بر اختصاص بودجه برای ایجاد آزمایشگاه‌های ویژه جوانان،  قوانین داخلی مربوطه را نیز ایجاد می‌کنیم که به موجب آن استخدام اجباری دو سوم فارغ‌التحصیلان در پست‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی انجام شود. به گفته این مقام مسئول، مجموعه اقداماتی که در این برنامه به اجرا خواهد رسید، شامل حمایت های مالی، اجتماعی، اطلاعاتی و مادی است. وی همچنین تاکید کرد که یکی از  بسته های مستقل حمایتی به موضوع مسکن دانشمندان جوان اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاری ریانووستی

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *