نقشه سایت تماس با ما

یکی از بزرگترین مراکز نوآورانه علمی – فنی روسیه در ایالت کالینینگراد احداث می شود

 

فرمان دولت فدراسیون روسیه جهت ایجاد بزرگترین مرکز نوآورانه علمی-فنی در غرب روسیه با عنوان “Human-Tech دره بالتیک” تصویب  و به امضای نخست وزیر فدراسیون روسیه میخائیل میشوستین رسید. به گزارش رادیو اسپوتنیک، این مرکز علمی و فنی نوآورانه (ISTC) در بیانیه منتشر شده وب سایت دولت روسیه حاکی از آن است که کالینینگراد ساخته می شود.

 این ابتکارتوسط  دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک قبلا توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حمایت شده بود. طبق گزارش های رسیده،  حوزه های تخصصی اصلی تاکید شده در این مرکز، نوسازی محصولات جهت بهبود کیفیت زندگی معلولان ، توسعه محصولات  و کسب و کارهای کشاورزی و همچنین حوزه انرژی های تجدید پذیر خواهد بود.

در متن این گزارش آمده است: “این مرکز با هزینه بودجه محلی و خارج از سرمایه گذاریهای عمومی دولتی ایجاد خواهد شد. اجرای این پروژه باعث توسعه تولید محصولات علمی پیشرو و افزایش سهم  این منطقه در کل تولید علوم  و فنون نوآورانه روسیه خواهد شد.” چندی پیش از این رادیو اسپوتنیک گزارش داده بود که “مسکو در رده بندی اروپا از پاریس، برلین و بارسلونا پیشی گرفت” .  به این ترتیب، روسیه در سالهای اخیر به یکی از رهبران در رتبه بندی نوآوری در اروپا تبدیل شده است.

منبع: رادیو اسپوتنیک

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *